• با موخوره چه باید کرد؟

با موخوره چه باید کرد؟

موخوره یک مشکل بسیار رایج است که در اکثریت افراد دیده می شود. این مشکل معمولا بگونه ای است که انتهای مو را به یک یا چند قسمت تقسیم میکند. عواملی مانند گرما ، عدم تغذیه مناسب، رنگ موها و سشوار و اتوی مو میتواند در پیدایش آن نقش داشته باشد. برای درمان آن چند راه ساده را به شما پیشنهاد میکنیم:

1- به طور مرتب نوک موهایتان را کوتاه کنید.

2- پوست سرتان را با روغن زیتون، روغن بادام، روغن نارگیل گرم و یا ترکیبی از این سه ماساژ دهید. بگذارید به مدت یک ساعت و یا یک شب روی سرتان بماند و سپس با آب و شامپوی ملایم آن را بشویید. ماساژ سر با روغن، درمانی بسیار مناسب برای ریزش مو، موخوره و خشکی مو است.

 3- یک قاشق روغن بادام را با زرده تخم مرغ و یک قاشق عسل مخلوط کنید و سرتان را با آن ماساژ دهید و سپس یک کلاه حمام بگذارید. بعد از نیم ساعت موهایتان را با آب و شامپوی ملایم بشویید.

4- پاپایا یا همان انبه هندی یک منبع غنی پروتئین است که برای  حفظ درخشش و رطوبت مو بسیار مناسب است. دو برش از این میوه را مخلوط کنید تا مانند رب شود. آن را با دو قاشق ماست مخلوط کرده و روی سرتان بگذارید. روی سرتان کلاه حمام بگذارید و 30 دقیقه صبر کنید.از شامپویی ملایم برای شستن موهایتان استفاده کنید.

5- مقدار مساوی از روغن کرچک، روغن خردل و روغن زیتون مخلوط کنید و آن را روی پوست سرتان بگذارید و ماساژ دهید. سپس موهای خود را با یک حوله گرم برای 30 دقیقه بسته و شامپو کنید.

6- یک قاشق خامه پرچرب را با نصف فنجان شیر مخلوط کنید و آن را روی موها، به خصوص نوک موها، ماساژ دهید و 15 دقیقه صبر کنید و سپس بشویید. چربی شیر و خامه بهترین درمان برای موخوره است.

7- آووکادو بسیار برای مو خوب است و آن را نرم و براق میکند. یک آووکادو را در مخلوط کن بیندازید و آن را روی موهایتان بزنید و نیم ساعت صبر کنید. سپس موهایتان را آب بکشید.

8- چای بابونه دارای خواص آرام بخش است که به موخوره نیز پایان میبخشد. یک قوری از این چای را دم کنید و بعد از سرد شدن روی موهایتان بریزید و بعد از مدتی موهایتان را بشویید.

9- غذاهایی با چربی سالم مانند: بادام،آکاژو، دانه چیا، شاهدانه و آووکادو موهایتان را مرطوب کرده از شکنندگی و موخوه جلوگیری میکند. چربیهای سالم را  به اندازه کافی در رژیم غذایی روزانه خود به کار ببرید تا موهایی سالم داشته باشید.

10- 1قاشق چایخوری از روغن کرچک و 1 قاشق چای خوری از عسل را با هم مخلوط کنید .به نوک موها بزنید و بعد از نیم ساعت بشویید.


نظرات
نظر شما در باره این پست چیست؟
کد html ترجمه نمیشود
    بد            خوب

Tags: با موخوره چه باید کرد؟